ارتباط مستقیم:

67 74 21 76

88 74 21 76 

49 69 389 0937

خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 6783
  • ایراد در بارگذاری اطلاعات خوراک

ماهی بسته بندی برای تقریبا یک ماه در تعطیلات پس از آن یک هدیه برای دوستان و جشنواره خانواده پر از معنا و ترجیح داده شد. تت سینی تبدیل خواهد شد کامل تر، قانع کننده تر زمانی که طعم و مزه آب در غرب ماهی نشان می دهد کارخانه بسته بندی مربع به نظر می رسد. بنابراین، بسته بندی ماهی بسیار توسط گردشگران، ماهی محدوده بسته بندی قیمت 22000d حساب / خودرو / 140g مورد علاقه.

 

  به طولانی، به منطقه Giuoc یا باید باشد، بازدید کنندگان را دیده اند، صحنه در درخت مرحله بندی سوسیس خشک سوسیس با قرمز آویزان، نوسان دار کمی در gio.hotels-in-vietnam.com Giuoc سوسیس را دوست ندارد، یونانی Duoc کارگاه در کنار تام او بازارهای تخصص برنج جینتائو بلند شد.

  پرس سوسیس سرخ کرده باید Giuoc با تفاوت، و همچنین ارتباطات پیشی کارگاه سوسیس Giuoc و مکان های دیگر که بسیاری از چربی، نه تنها طعم تفاوت، در حالی که Duoc سوسیس تازه مقدار بسیار ناچیزی چربی در هنگام خوردن غذا احساس شبیه هیچ چربی، طعم و مزه ترش و شیرین احساس هماهنگ آسان به غذا خوردن بدون ایجاد بی حوصله.

  را تشکیل می دهند طعم شیرین و ترش را برای تولید سوسیس جداگانه، مردم باید از روش های سنتی، سوسیس دست ساخته شده هر درخت، افشای خود را به نور خورشید به طور طبیعی اعمال می شود، نظارت بر تخمیر سوسیس تازه است. سوسیس تازه باید به طور کامل در نور طبیعی خورشید بر به خشک سوسیس تا حدودی قرمز زیبا، متوسط ​​درجه لعاب ترش را تشکیل می دهند. هر سوسیس تازه لکه های سفید تنها یک نقطه کوچک چند گریس، قطعات خشک، سرخ شده یا کبابی به عنوان چربی خواهد نفوذ به گوشت بدون چربی ذوب، تا زمانی که سرخ سوسیس مصرف به طور کامل چربی متغیر. سوسیس معطر همراه با کمی مست، بلع احساس برای اولین بار کمی خشک است، اما به عنوان جویدن بیشتر، چربی جذب می شود با استفاده نا مشروع سوسیس شیرین تر، کمی ترش به آرامی تمایزات را ساخته شده Duoc تازه سوسیس، در نهایت تخم ریزی یک تصور غمگین در هاون طعم و مزه خاص ترش و شیرین.

  پردازش سوسیس تازه های بسیاری وجود دارد، ممکن است تکیه می کنند، ممکن است روغن مخصوص سرخ است، اما سوسیس ساخته شده نه تنها خشک نشده می تواند باعث از رول سوسیس آب شیرین خسته است. کمی آب به تابه به گرما، آتش و سوسیس به کوچک، سوسیس متوسط ​​پخته شده فقط به رسیدن به سمت یکنواخت دست، هنگامی که آب به طور کامل خشک شده است، قطعات سوسیس پخته شده، در خارج از رنگ زرد زیبا بازگشت چشم مانند مصرف چربی سرخ شده در روغن بیمار نیست، نرم، خشک نیست، بسیار جذاب بود.

نشانی وبگاه: http://www.dulichso.com

محصولات ما

 

چانه گیر اتوماتیک

 

فردوار - تنور

 

رول کن

 

فر گردان - تنور

 

فر طبقه ای

 

پهن کن خمیر

 

دستگاه خمیر گیر مدل 700

 

دستگاه خمیر گیر مدل 2500

ماشین سازی مرشدی

با ما در ارتباط باشید 49 69 389-0937  

گالری تصاویر

آخرین اخبار

درباره ما

ماشین سازی مرشدی با بیش از 3 دهه فعالیت در زمینه طراحی و تولید انواع ماشین آلات نانوایی و قنادی ، پیشرو در صنعت نان کشور می باشد.

ایران - تهران جاده آبعلی نرسیده به شهر جدید پردیس (کیلومتر 24) شهرک صنعتی خرمدشت خیابان سیاه سنگ خیابان قائم پمپ بنزین جنب اکسیژن قائم پلاک 39 

76217488-76217467 

info@morshedico.com

سایت آگهی افق پردیس

Top of Page تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به ماشین سازی مرشدی می باشد.1390